psychoterapeuta Sławomir Chojan

Psychoterapia Gestalt

Czym jest psychoterapia?

Psychoterapia jest procesem rozwoju, stawania się dojrzałym i prawdziwym, braniem odpowiedzialności za siebie i własne życie, a nie tylko szukaniem przyczyn niepowodzeń w ludziach i świecie.

Co osiągniesz dzięki psychoterapii?

- poszerzysz własną świadomość – jak się zachowuję w danej sytuacji i co mogę w tym zachowaniu zmienić jeśli mnie ono nie zadowala

- zbudujesz wewnętrzną siłę i dojrzałość

- poprzez proces psychoterapii wzmocnisz Twoje silne strony i rozpoznasz słabsze,żeby skuteczniej działać w życiu

- nauczysz się rozpoznawać własne stany emocjonalne, by skuteczniej radzić sobie z nimi

- poznasz siebie, żeby móc żyć bardziej prawdziwie, radośnie i satysfakcjonująco

- znajdziesz odpowiedzi na pytania co jest ważne dla Ciebie, a co się mniej liczy

Skutkiem psychoterapii jest rozwój i zmiana, która pozwoli Tobie cieszyć się życiem i godzić z tym, co nieuniknione. Jako psychoterapeuta chcę towarzyszyć Tobie w drodze do siebie, odkrywaniu Twoich prawdziwych potrzeb i wartości w atmosferze uważności, bezpieczeństwa i zrozumienia . .

Psychoterapia Gestalt

Psychoterapia Gestalt jest podejściem psychoterapeutycznym, rozwiniętym w latach 70. ubiegłego stulecia i należy do szerszego nurtu psychologii i psychoterapii humanistycznej. Jego główną siłą jest koncentracja na teraźniejszości i wiara w możliwości człowieka w zakresie przywracania w sobie naturalnej równowagi. Słowo „Gestalt” oznacza postać, figurę, zorganizowaną całość. Oznacza to, że człowiek jest czymś więcej, niż sumą wszystkich swoich elementów, i że w każdej chwili tworzą one niepowtarzalną całość…

Podejście Gestalt skupia się na poszerzaniu świadomości przez klienta- wszystko, co mnie dotyczy jest jednakowo ważne: moja historia, emocje, myśli, odczucia w ciele oraz to, że JESTEM niepowtarzalną jednostką, która żyje – doświadczając siebie i świata w niepowtarzalny sposób.